15 06 90 66 9821
info@premiergroup.ir

اخبار پریمیر

پکیج آموزشی باریستا
5 مه 2018

گزارش برگزاری پکیج آموزشی باریستا در آکادمی قهوه پریمیر

پکیج آموزشی باریستا

پیکیج آموزشی باریستا برای اولین بار در آکادمی قهوه پریمیر برگزار شد.

پیکیج آموزشی باریستا شامل ۳ دوره مقدمه ای بر قهوه، باریستا پایه و لاته آرت مقدماتی برای اولین بار در تاریخ ۱۲، ۱۳ و ۱۴ اردیبهشت در آکادمی قهوه پریمیر برگزار شد.

هدف از پکیج آموزشی باریستا

پیکج آموزشی باریستا با هدف آماده سازی جوانان علاقمند به جدب در بازار کار کافه و کافی شاپ تدوین و ارائه شده است. این دوره تمام مهارت های پایه از جمله مهارت های تئوری و عملی که یک باریستا باید از آنها بهرمند باشد را در قالب یک دوره فشرده ۳ روزه به هنرجویان عرضه می کند.

در روز اول دوره دوره تئوری مقدمه ای بر قهوه با هدف آشنایی هنرجویان با مفاهیم علمی دنیای قهوه برگزار شد. سپس دوره مهارت های باریستا طبق سرفصل های جهانی انجمن قهوه تخصصی (SCA) به هنرجویان آموزش داده شد.

مهارت های عملی

در روز دوم هنرجویان به تمرین عملی مهارت های باریستا و عصاره گیری استاندارد از اسپرسو و کالیبریشن گرایندر پرداختند. در بخش دوم از روز دوم مربی لاته آرت مباحث تئوری هنر شیر و قهوه را برای هنرجویان تشریح کرده و سپس به تدریس عملی مهارت فوم گیری و قوام سازی شیر پرداخت. در بخش انتهایی روز دوم هنرجویان مهارت عملی فوم گیری از شیر را تمرین کردند.

شروع روز سوم با اخذ امتحان کتبی آغاز شد. در ادامه کلاس عملی لاته آرت با تمرین تکنیک های پورینگ صحیح پی گرفته شد و سپس هنرجویان به تمرین پترن های اصلی از جمله هارت و تولیپ پرداختند. در نهایت روز سوم به تمرین کل مهارت های آموخته شده در طول دوره شامل عصاره گیری، فوم گیری، پورینگ و اجرای پترن های اصلی سپری شد. در انتهای دوره نیز به رسم دوره های پیشین باریستاها در یک چالش عملی به رقابت عملی با یکدیگر پرداختند و در جریان این مسابقه امتیاز عملی هنرجویان نیز مشخص شد.

شایان ذکر است که پس از پایان دوره ها هنرجویانی که موفق به اخذ مدرک شده اند جهت کارآموزی به کافه های برتر تهران معرفی می شوند. همچنین گروه پریمیر در زمینه استخدام نیز همکاری لازم را با باریستاهای جویای کار به عمل می آورد.

جهت اطلاع از زمان برگزاری و شرایط دوره ها با ما تماس بگیرید و ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

ارسال پاسخ