15 06 90 66 9821
info@premiergroup.ir

اخبار پریمیر

باریستا خانگی
23 مه 2018

گزارش برگزاری پکیج باریستا خانگی

پکیج آموزشی باریستا خانگی در آکادمی قهوه پریمیر برگزار شد.

دوره های آموزشی باریستا خانگی، شناخت مزاج و آشنایی با نوشیدنی های سرد کافه ای در قالب یک پکیج در تاریخ اول و دوم خرداد ماه در آکادمی قهوه پریمیر برگزار شد.

مخاطبین

مخاطبین این دوره علاقمندان به قهوه و به طور کل هر کسی است که به تهیه نوشیدنی های کافه در منزل و با ساده ترین ابزار و امکانات علاقمند است. با رشد چشمگیر فرهنگ قهوه نوشی در ایران و علی الخصوص افزایش اقبال جامعه به قهوه های تخصصی پدیده Coffee Lovers یا عاشقان قهوه خانگی به سرعت در ایران در حال رشد است. هدف از دوره آموزشی باریستا خانگی جذب و آموزش صحیح این افراد است.

هدف

عاشقان قهوه از آنجا که به صورت حرفه ای در صنعت قهوه دخیل نیستند، احتیاج به کمک و منابعی دارند تا بتوانند به اطلاعات علمی مورد نیاز دست پیدا کرده و نیازهای خود را در مورد علم قهوه و دم آوری قهوه به صورت خانگی مرتفع کنند.

گزارش برگزاری

پس در پکیج آموزشی باریستا خانگی ابتدا و در روز اول علاقمندان با مباحث علمی شناخت قهوه و فرآیند مزرعه تا فنجان آشنا شده، تفاوت بین گونه های قهوه و تفاوت های قهوه تخصصی و تجاری را فرا می گیرند.

سپس مباخث کاربردی از جمله راهنمای خرید قهوه، اهمیت قهوه تازه برشت، راهنمای نگهداری صحیح از قهوه به هنرجویان آموزش داده می شود.

در ادامه مربی دوره به دم آوری قهوه به روش های مختلف از جمله فرنچ پرس، موکا پات، جذوه و وی ۶۰ پرداخته و نکات و روش های اصولی دم آوری هر کدام را تشریح می کند. سپس هنرجویان به صورت انفرادی دم آوری با روش مورد علاقه خود را تجریه می کنند.

در روز دوم دوره علاقمندان با مباحث مربوط به شناخت مزاج و مراقبت از سلامتی آشنا می شوند و با مزاج ها و تفاوت های مزاج های افراد حاضر در کلاس آشنا می شوند. پس از مبحث شناخت مزاج مربی دوره به معرفی آیتم هایی محبوب از بار سرد کافه ها پرداخته و به تشریح تفاوت های دسته بندی های گوناگون بار سرد می پردازد.

هنرجویان با نوشیدنی هایی از جمله ماکتیل ها، اسموتی ها، فراپه ها، میلک شیک ها و گلاسه ها آشنا شده و مربی دوره در مورد هریک از این گروه ها به تهیه و تشریح عملی چند آیتم مطرح می پردازد.

در انتهای دوره نیز به رسم دوره های تخصصی آکادمی قهوه پریمیر در صورت تمایل هنرجویان مسابقه ای بین آنها برگزار شده و برنده جایزه ای به رسم یادبود اهدا می شود.

جهت اطلاع از تقویم آموزشی، رویدادها و دوره های آتی آکادمی قهوه پریمیر، ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

ارسال پاسخ