نوعدوره حضوری
زمان4 روز
مکانآکادمی قهوه پریمیر
صندلی1/0
گواهینامه60% علامت های آزمون
قیمت 2500000 تومان 1875000 تومان
همین حالا بخریدرزرو
دوره کاربردی باریستا
دوره کاربردی باریستا

دوره کاربردی باریستا برای کسانی طراحی شده است که می خواهند آموزش های لازم جهت کار در کافه را به صورت فشرده فراگرفته و برای استخدام به عنوان باریستا، بارتندر یا مهماندار آماده شوند. دوره کاربردی با وجود فشرده بودن زمانی، تمام دانش تئوری و عملی لازم را به هنرجویان آموزش داده تا بتوانند به راحتی در مشاغل مورد نظر خود مشغول به کار شوند. 

پس از اتمام دوره و اشتغال به کار در صورت نیاز به آموزش های تخصصی تر در زمینه های باریستا، دم آوری، لاته آرت، مدیریت کافه و … هنرجویان می توانند از تخفیف های آکادمی قهوه پریمیر بهره برده و بر حسب نیازشان در دوره های متوسطه و پیشرفته آکادمی شرکت کنند.

علاوه بر افراد جویای کار و علاقمندان به کار در کافه، دوره کاربردی باریستا برای افرادی مناسب است که به صورت تجربی در کافه ها مشغول به کار هستند اما باید برای پیشرفت و ارتقای شغلی مهارت های خود را به روز کنند. این افراد می توانند در دوره کاربردی باریستا دانش تئوری مباخث را فرا گرفته و زیر نظر مدرسین به ارتقای سطح تکنیک خود بپردازند و در نهایت موقعیت شغلی در خور مهارت های جدید خود پیدا کنند. 

 

دوره کاربردی باریستا

ویژگی های دوره کاربردی باریستا

در دوره کاربردی باریستا هنرجویان را به صورت فشرده برای ایفای نقش در ۲ موقعیت اصلی کافه ها و رستوران ها آماده می کنیم. مهارت های باریستا، بارتندینگ و لاته آرت.

در مهارت های باریستا هنرجویان ابتدا با قهوه آشنا شده، تکنیک های لازم جهت عصاره گیری استاندارد از اسپرسو را فرا گرفته، رسپی استاندارد نوشیدنی های بر پایه قهوه را به صورت عملی آموزش دیده، تکنیک های فوم دهی شیر و لاته آرت را تمرین کرده و با تجهیزات صنعتی محیط کار آشنا می شوند. به علاوه نوشیدنی های گرم بدون قهوه از جمله انواع هات چاکلت، دمنوش ها، چای ماسالا و … نیز در این دوره به صورت عملی آموزش داده می شوند. 

در کلاس بارتندینگ هنرجویان با شناخت ابزار و تجهیزات بار، استاندارد ها و قواعد بارتندینگ، تکنیک های اصولی و رسپی های نوشیدنی های سرد استاندارد آشنا شده و به صورت عملی به تمرین تهیه نوشیدنی ها می پردازند.  

دوره کاربردی باریستا شامل ۲۴ ساعت آموزش در قالب ۴ جلسه آموزشی است که هنرجویان باید این ۴ جلسه را در زمان یک هفته به صورت فشرده بگذرانند. اما در صورت کمبود وقت و تمایل هنرجویان امکان کامل کردن دوره در طول چند ماه هم امکان پذیر است. 

در انتهای دوره از هنرجویان آزمون کتبی و عملی اخذ شده و برای کسانی آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارند گواهینامه معتبر صادر می شود. علاوه بر این گواهینامه امکان اخذ مدرک معتبر بین المللی نیز برای کسانی که قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارند نیز فراهم شده است. 

به علاوه هنرجویانی که قصد استخدام شدن در کافه را داشته باشند پس از انتهای دوره مشاوره رایگان اشتغال داده شده و جهت کارآموزی به کافه های معتبر معرفی می شوند. پس از پایان موفقیت آمیز دوره کارآموزی به هنرجویان در فرآیند استخدام کمک شده و معرفی نامه های لازم اعطا می شود.

دوره کاربردی باریستا در آکادمی قهوه پریمیر به صورت تضمینی ارائه شده و هر گاه هنرجو در هر درسی موفق به پشت سر گذاشتن امتحان نشده یا طبق نظر مدرس به سطح استاندارد مهارت نرسیده باشد، امکانات آکادمی و اساتید به صورت رایگان در اختیار هنرجو قرار گرفته تا در نهایت سطح کیفی مطلوب حاصل شود.

دروسی که در دوره جامع باریستا و مدیریت کافه فرا می گیرید عبارتند از:

با گذراندن دوره کاربردی باریستا توانایی کار در بخش های بار گرم، بار سرد و لاته آرت را خواهید داشت. 

مدرسین دوره کاربردی باریستا از اساتید معتبر و با تجربه در زمینه های تخصصی بوده و مدرس هر دوره را می توانید در صفحه اختصاصی دوره مربوطه مشاهده فرمایید. 

شروع هر ترم دوره کاربردی از اولین شنبه هر هفته بوده و با توجه به محدود بودن ظرفیت دوره لطفا قبل از اتمام هر دوره برای ثبت نام در دوره جدید اقدام نمایید.